نامگذاری مدل های تلویزیون های ال جی

نامگذاری مدل های تلویزیون های ال جی

اگر شما هم از نام های مختلف تلویزیون ها خسته شده اید و تشخیص میان آن ها برای شما سخت شده است در اینجا سعی می کنیم تا حدودی نامگذاری های برند ال جی را برای شما شرح دهیم .

برای تلویزیون های اولد ال جی ساختار نامگذاری کمی ساده تر است مثلا برای مدل LG C9 OLED عنوان کمی گیج کننده LG OLED55C9PUA ذکر می شود. طبیعتا LG به نام سازنده اشاره می کند OLED به نوع پنلی که در ساخت این تلویزیون به کار رفته است اشاره می کند و 55 اندازه صفحه مورد نظر شماست .( اندازه به اینچ) . در اینجا حرف C  برای تلویزیون های میان رده ال جی است که هر سال مدل های جدید در آن عرضه می کند. مدل های اقتصادی یا مدل هایی بر حسب  بودجه با حرف B  و سری های شیک با حرف  E  و پنل های نازک تر در سری W  و سری های پیشرفته تر با حرف Z  طبقه بندی می شوند.

عدد 9 در LG OLED55C9 اشاره به سال ساخت دارد و در این مدل سال ساخت 2019 است و در مدل هایی مانند E8 و C8 سال ساخت 2018 است. در انتهای شماره نیز 3 حرف وجود دارد که نشان دهنده ی قلمروی است که این مدل در آن به فروش می رسد به عنوان مثال PUA برای مدل هایی است که در آمریکای شمالی به فروش می رسد و PLA برای مدل هایی است که در انگلستان به فروش می رسد.

با این حال، در نامگذاری مجموعه های LED کمی متفاوت عمل می کنند. ال ای دی های ال جی اکنون به جای “Super UHD” تحت عنوان “NanoCell” قرار گرفته اند اگرچه هنوز پنل های LED ال جی سالهاست که ساخته می شود.

LG NanoCell 9 Series – که “9” دوباره به نسخه 2019 آن اشاره دارد بنابراین می دانید که به روز است به عنوان “LG 65SM9500PUA” نامگذاری شده است، این بار اندازه مدل (65 اینچ) جلوتر  است. پس از آن برچسب “S” برای تلویزیونهای Super UHD / NanoCell، در مقایسه با “U” برای تلویزیونهای UHD ساده تر ، “L” برای تلویزیونهای LED که 4K نیستند به کار می رود. LG همچنین برای تلویزیون های OLED و یا Plasma (اکنون تولید آن قطع شده) از “P” استفاده می کرد اگرچه این برچسب ها را در مجموعه های جدید پیدا نمی کنید.

به طور کلی برند ال جی به دلیل بهره بردن از اولد، که بهترین و بروزترین فناوری نمایشگر ها محسوب می شود، همچنین زاویه دید بسیار عالی و پلت فرم هوشمند خود توانسته است چالش های بزرگی برای رقبای خود ایجاد کند. اما برخی ویژگی های منفی در برخی مدل های آن نیز وجود دارد که می توان به مشکل کنتراست پایین، یکنواختی خاکستری متوسط، قیمت بسیار بالای آن در مقایسه با رقبای خود که ارزش خرید آن را کم می کند، اشاره کرد.

نظرات بازدیدکنندگان